Vítáme Vás v netradiční malé keramické a výtvarné dílně, určené dětem i dospělým.

Nabízíme Vám příjemné rodinné prostředí a osobní přístup. Podle svých potřeb u nás najdete celou řadu programů pro jednotlivce i pro kolektivy dětí, dospělých i seniorů, nejen pro začátečníky. Můžete si zde vyzkoušet různé výtvarné techniky a vyrobit dárečky, dekorativní a užitkové předměty pro radost svou nebo svých blízkých.  Přijďte si užít příjemné chvíle s lidmi, které baví ruční práce a řemeslo.

Ludmila Ticháčková

Kdo Vás bude provázet?

Jmenuji se Ludmila Ticháčková, jsem máma dvou dětí, ráda už od dětství tvořím. Při základní škole jsem navštěvovala 6 let ZUŠ v Českém Krumlově pod vedením pana učitele Horáka.
V roce 1991-1995 jsem studovala a odmaturovala na SPŠ Keramické v Bechyni – výtvarný obor.
V roce 2013 jsem získala Osvědčení K2: Studium pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost.

Tvoření a řemesla mne provázejí celý život. Keramické tvorbě se věnuji již od ukončení střední školy, s malou pauzou věnovanou péči o děti a přestavbě našeho stavení. Ale ani v té době jsem nezahálela a své ruce jsem zaměstnávala poznáváním jiných technik tvoření z různých materiálů – pletení z papíru či pedigu, drátkování, dekupáž, šití , tvorba ze sena, restaurování nábytku, aranžování suchých květin. Miluji stará řemesla a věci, které mají svou historii a jejichž šrámy mohou vyprávět své příběhy.

V současnosti provozuji keramickou dílnu se zakázkovou výrobou a vedu výtvarné a keramické kroužky při základních školách, dětských centrech a ve své dílně. Ráda kohokoliv přivítám, naučím, co sama umím. Doufám, že se Vám v dílně bude líbit a odejdete s úsměvem na tváři, vlastním výrobkem a milou vzpomínkou.